Prohlášení o přístupnosti

Tento dokument obsahuje:

Prohlášení

Webové stránky se snaží o maximální přístupnost obsahu a funkčnosti a jsou navrženy s ohledem na vyhlášku č. 64/2008 Sb. o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením. Struktura rozvržení i obsahu je vytvořena v HTML5. Vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS).

Webové stránky zohledňují také speficikaci WAI-ARIA, která umožňuje používat webové stránky i lidem, kteří používají k jejich zobrazování asistivní technologie.

Nezávislost na vstupním zařízení

Ovládání zvěřejněných stránek není omezeno druhem vstupního zařízení. K obsahu se lze tedy dostat jak s pomocí myši, tak i klávesnice.

Tisk

Součástí webových stránek je také CSS styl pro tiskovou verzi. Všechny stránky jsou tisknutelné bez jakýchkoliv omezení standardními prostředky internetového prohlížeče (standardně ikona tiskárny v navigační liště prohlížeče, nebo přes menu Soubor - Tisk).

Klávesové zkratky

Pro nejdůležitější navigační prvky tohoto webu jsou použity následující klávesové zkratky:

Zkratka Stránka
Alt + 0 Prohlášení o přístupnosti
Alt + 1 Titulní stránka
Alt + 2 Aktuality
Alt + 3 Kontakt
Alt + 4 Mapa stránek
Alt + 5 Vyhledávání

Uvedené zkratky jsou platné pro internetový prohlížeč Mozilla Firefox a Internet Explorer na operačním systému Windows . V jiných prohlížečích se mohou klávesové zkratky lišit (například pro prohlížeč Opera platí [Shift + Esc] + zkratka).

Nestandardní formáty dat

Některé dokumenty jsou dostupné ve formátu Adobe PDF. Pro zobrazení těchto dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader .

Ve výjimečných případech, kdy je nutné zpřístupnit editovatelný dokument, jsou informace zveřejňovány ve formátu DOC/DOCX, XLS/XLSX nebo PPT, PPTX. K otevření těchto souborů je nutné mít nainstalován MS Office alespoň ve verzi 2003, případně vhodnou alternativu (např. OpenOffice ).

Kontakt na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech, na které narazíte při používání tohoto webu můžete poslat na adresu technického správce serveru - mishal@mishal.cz . Tato adresa slouží pro řešení technických, nikoli obsahových záležitostí týkajících se těchto webových stránek.